X
شنبه, ۲۷ شهریور ۱۴۰۰ ۱۰:۵۰ ۱۱
طبقه بندی:
 اخبار و رویدادها   شهرستانها   بین الملل   وزارتخانه  
 معدن   تجارت   آموزش و پژوهش   استان  
 صنعت   شهرکهای صنعتی   مصاحبه   صنعت معدن و تجارت در رسانه ها  
 طبقه بندی نشده   اطلاعیه ها  
چچ
مدیریت قیمت سیمان اولین پاسخ اعتماد نمایندگان به وزیر صمت

اطلاعیه

مدیریت قیمت سیمان اولین پاسخ اعتماد نمایندگان به وزیر صمت

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی گفت: مدیریت قیمت سیمان و بازگشت قیمت آن به حالت اولیه، اولین پاسخ اعتماد نمایندگان به وزیر صمت است.

محمد پاکمهر در گفتگو با اترک، اظهار کرد: ما در بحث گزینه های پیشنهادی ریاست جمهوری برای وزارت خانه ها به مجلس شورای اسلامی واقعا به شناخت رسیده بودیم، معیارهایی که دولت کارآمد و انقلابی رئیسی داشت مدنظر نماینده ها بود.

وی با بیان اینکه بحث جوان گرایی، خلاقیت، پرکاری، دلسوزی، خدمت بی منت برای مردم و از همه مهم تر پشتکار و انگیزه بسیار جدی با نگاه مبتنی بر گام دوم انقلاب از جمله این معیارها بود، اظهار کرد: دکتر فاطمی امین بسیاری از شاخص های مد نظر نماینده های مجلس شورای اسلامی را دارا بود و بنده یکی از نماینده هایی بودم که از ابتدا شناختی نسبت به دکتر فاطمی امین داشتم.

پاکمهر افزود: حوزه وزارت صمت ترکیبی از سه وزارت خانه است و فردی را باید انتخاب کرد که توان دوندگی، تصمیم گیری، برنامه ریزی در حد و قامت سه وزارت خانه را داشته باشد.

وی تصریح کرد: بنده از جمله کسانی بودم که به رزم حسینی رای دادم اما انتظارت ما برآورده نشد و اکنون نیز امیدواریم با رای و اعتمادی که به فاطمی امین داریم وی با قدرت توانمندی، باانگیزه، با پشتکار، جوان بودن، تجاربش در حوزه صنعت، اقتصاد و آشنایی با این حوزه، پاسخ اعتماد نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را با عمل به کار دهد.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی همچنین اضافه کرد: همانطور که می دانید ما یک دوره بحرانی تورم را گذراندیم، دوره بحرانی که با کمبود برخی از کالاهای اساسی و ضروری در کشورمان مواجه شدیم.

وی با اشاره به وجود مشکل در بحث نهادهای دامی، بازار مسکن و ... گفت: نهاده های دامی عمده نیاز بخش دامپروری صنعتی و سنتی است که وابسته به میزان تلاش و برنامه ریزی این وزارت خانه در کنار وزارت جهاد کشاورزی است.

پاکمهر اظهار کرد: در بحث بازار میلگرد، مسکن، سیمان و... نیز مشکلاتی وجود داشت که هر کدام از این موارد به نوعی در زندگی مردم ما موثر است و طبیعتا باید برنامه ریزی شود.

وی اظهار کرد: با پیش بینی هایی که از اقدامات انقلابی و جهادی فاطمی امین داشتیم و اکنون هم که فرمان وزارت صمت را به دست گرفته و با یک بینش و درایت مبتنی بر عقلانیت، مدیریت عالمانه و حکیمانه و به نوعی منطبق بر وضعیت موجود به اقتضای زمان اقدامات را انجام می دهد شاهد تحول خوبی در حوزه قیمت سیمان کشور هستیم.

این نماینده مجلس افزود: بهانه های زیادی دست سودجویان افتاده بود و با دلایل مختلفی مانند قطعی برق، سوخت، شرایط تورم، نرخ ارز و... قیمت سیمان افسار گسیخته شد.

وی گفت: سیمان کالای وارداتی نیست و کالای تولید داخل بوده و تولید مواد اولیه آن نیز داخل کشور انجام می شود و این بخش از صنعت کشورمان هیچ وابستگی به خارج ندارد بنابراین انتظاری وجود ندارد که قیمت سیمان جهشی افزایش یابد.

پاکمهر اضافه کرد: در برخی استان ها نرخ یه پاکت سیمان۵۰ کیلویی فراتر از۱۰۰ هزار تومان و قیمت یک متر مکعب بتن برای ساختمان هم یک میلیون تومان رسیده بود و طبیعی است که قیمت مسکن افزایش می یابد. نه تنها در حوزه مسکن بلکه در تمام واحد ها چه تجاری چه مسکونی چه ساخت و سازها، ابنیا و ...نیاز پایه و اساسی سیمان است.

وی گفت: دولت سیزدهم در دوران تبلیغات انتخاباتی به مردم تعهد داده است که باید سالی یک میلیون واحد مسکونی احداث کند و ساخت این تعداد هم یا برنامه ریزی است.

پاکمهر اضافه کرد: یکی از ابزارها و کالای مورد نیاز در حوزه صنعت ساختمان با یک قیمت معقول که مردم توان خرید داشته باشند طبیعتا قیمت سیمان است.

وی افزود: با تصمیم انقلابی وزیر صمت، این بستر فراهم شده و قیمت سیمان مدیریت و به نرخ اولیه برگردانده شده که کار بسیار بزرگی بود و طبیعتا این کار انقلابی از ذهن مردم پاک نمی شود و این بخشی از پاسخ اعتماد مردم و نمایندگان مجلس شورای اسلامی به فاطمی امین است.

پاکمهر با بیان اینکه در حوزه نظارت بر بازار تحرک و پویایی خوبی اتفاق افتاده است، گفت: اینطور که احساس می شود در بازار قیمت ها رو به افزایش نیست و روند تثبیت و کاهش قیمت در بازار است و فروکش شدن وضعیت بازار نیز نیازمند همکاری یک تیم کاری انقلابی و جهادی در بدنه وزارت خانه، عوامل موثر و مجری سیاست ها، برنامه ها و وظایف وزارت صمت است.

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی افزود: در استان ها نیز شاهد تحولات بسیاری خوبی در همه حوزه ها هستیم و در آینده نیز تحولات بسیار موثری در بحث سیمان، میلگرد، آهن، نهادهای دامی و ..اتفاق می افتاد.

وی تصریح کرد: بخشی از کالاهای ما در بنادر رسوب کرده بود که وارد کشور شده، به طور مثال به ازای هر راس دام سبک، در حد یک تا سه کیلو ماهانه جو داده می شد و الان به پنج تا هشت کیلو رسیده است.

نائب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: شعار دولت مبارزه با رانت و فساد است و یکی از بندهای دهگانه ای که رئیس جمهور به همراه اعضای هیات دولت سوگند یاد کرده و امضاء کردند خدمات بی منت و فساد ستیزی بود.

وی افزود: در بحث مبارزه با رانت الان خیلی ها حساب دستشان آمده و کسانی که دنبال رانت، اختلاس، ارز ۴۲۰۰ تومانی و احتکار برای جیب خودشان بودند و امروزه میبینیم که اینگونه اتفاقات کمرنگ شده چون این دولت، دولت فساد ستیز است.

پاکمهر اظهار کرد: خدمت گذارانی که وارد بدنه وزارت صمت می شوند و با فاطمی امین همراهی می‌کنند پاک دستی، صداقت و دلسوزی نسبت به مردم ویژگی آن ها است و با دوندگی های بی امان، فاطمی امین در حوزه های مختلف شاهد تحولات ارزشمندی خواهیم بود.

آدرس کوتاه شده:
No Cache
Generate time: 9.034999370575
Query time: 8.3137801488241